Pomoc nadeszła w porę - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc nadeszła w porę

Data publikacji 09.06.2011

Policjant z Augustowa w czasie wolnym od służby uratował przed utonięciem starszą kobietę, która wpadła do jeziora. Seniorka w bieżącym roku skończyła 100 lat.

Wczoraj około południa jeden z augustowskich policjantów w czasie wolnym od służby wypoczywał nad jeziorem Necko. W trakcie kąpieli funkcjonariusz widział, stojącą na pomoście starszą panią, która rzuca aportującemu psu patyk do wody. W pewnym momencie kobieta straciła równowagę i wpadła do jeziora. Funkcjonariusz, który był około 30 metrów od niej początkowo nie podejrzewał, że kobiecie może stać się coś złego, ponieważ woda w tym miejscu nie była głęboka. Pozornie niegroźnie wyglądająca sytuacja stała się poważna, gdy mundurowy zauważył, że kobieta zanurzyła się pod wodę i nie może wstać o własnych siłach. Policjant natychmiast ruszył z pomocą i odholował do brzegu walczącą o życie kobietę. Tam wystraszona seniorka mówiła, że gdyby pomoc nie nadeszła w porę, sama nie wydostała by się z wody. Na prośbę uratowanej, funkcjonariusz odprowadził ją do domu. W rozmowie z nią okazało się, że w tym roku obchodziła swoje 100 urodziny!

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl