Augustowscy policjanci o prawach dziecka - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowscy policjanci o prawach dziecka

Data publikacji 20.11.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3. Mundurowi rozmawiali o prawach dziecka oraz zachęcali do udziału w konkursie plastycznym.

20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W ramach obchodów augustowscy funkcjonariusze spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Augustowie. Przedstawiciele Policji mówili młodym słuchaczom, że posiadają oni szereg praw, do których przestrzegania i realizacji zobowiązane są wszystkie osoby dorosłe, przy jednoczesnym respektowaniu praw innych. Mundurowi przedstawili także założenia konkursu plastycznego organizowanego przez KWP w Białymstoku pn. „Znam swoje prawa” oraz zachęcali do wzięcia w nim udziału. Spotkanie profilaktyczne było jednym z elementów ogólnopolskiej kampanii informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” objętej patronatem Pana Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl