Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden wybił szybę, a drugi rzucił gaśnicą w twarz. Zatrzymali ich policjanci

Data publikacji 28.11.2017

Augustowscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców przestępstw. 23 –latek odpowie za zniszczenie drzwi, a 25 – latek, za uszkodzenie ciała mieszkanki Augustowa.

W nocy z soboty na niedzielę augustowscy policjanci otrzymali informację o wybiciu szyby w drzwiach wejściowych jednego z lokali w mieście. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że jeden z pięcioosobowej grupy młodych mężczyzn wybił koszem na śmieci szybę w drzwiach.Dalsze ustalenia na miejscu zdarzenia wskazywały, że drugi z mężczyzn rzucił gaśnicą samochodową w otwór po wybitej szybie, w wyniku czego trafił w twarz 21 – letniej uczestniczki dyskoteki i uciekł. Kobieta z poważnym urazem twarzoczaszki została zabrana przez załogę pogotowia ratunkowego do szpitala. Będący na miejscu funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn mogących mieć związek z tym zdarzeniem. W wyniku dalszych czynności mundurowi ustalili, że wybicia szyby dokonał zatrzymany 23 – letni mieszkaniec miasta. Kolejnego dnia pracujący nad sprawą kryminalni zatrzymali 25 – letniego mieszkańca gminy Płaska, który rzucił gaśnicą w twarz dziewczyny. 23 – latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia, a starszy od niego o dwa lata kolega zarzut spowodowania naruszenia czynności narządu ciała przekraczający 7 dni. Zatrzymani przyznali się do zarzucanych czynów. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.   

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl*