Policjanci na I Gminnej Kampanii „Białej Wstążki” - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na I Gminnej Kampanii „Białej Wstążki”

Data publikacji 29.11.2017

Podczas konferencji w ramach I Gminnej Kampanii „Białej Wstążki” dzielnicowy asp. szt. Zdzisław Walczak został wyróżniony certyfikatem współtwórcy ogólnopolskiej kampanii Postaw na Rodzinę.

Augustowscy policjanci wzięli we wtorek udział w konferencji poświęconej przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie pn.: „Współpraca Interdyscyplinarna szansą na przetrwanie rodziny”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Augustowie w ramach I Gminnej Kampanii „Białej Wstążki” i wpisało się w obchody 16 Dni Przeciw Przemocy ze względu na Płeć. W konferencji także udział wzięli dyrektorzy szkół gminnych, wspólnie z pedagogami, przedstawiciele samorządu, kuratorzy, oraz przedstawiciele organizacji samorządowych. W czasie spotkania zostały poruszone tematy interdyscyplinarnego wymiaru pomocy rodzinie, możliwościach pracy z osobami stosującymi przemoc oraz konsekwencjach rozwojowych dzieci żyjących w rodzinie uwikłanej w przemoc. Obecny na konferencji dzielnicowy terenu gminy Augustów asp. szt. Zdzisław Walczak, otrzymał z rąk Wójta Gminy Augustów Zbigniewa Buksińkiego oraz Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Augustowie certyfikat współtwórcy Ogólnopolskiej Kampanii Krakowskiej Akademii Profilaktyki Postaw na Rodzinę. Zarówno kierownik i Wójt złożyli funkcjonariuszowi podziękowania za wzorową współpracę w zakresie realizacji zadań na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinach zamieszkujących gminę Augustów.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl*