„Bezpieczne wakacje” w Augustowie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczne wakacje” w Augustowie

Data publikacji 17.06.2011

W ramach działań „Bezpieczne Wakacje” augustowscy policjanci spotykają się z uczniami szkół podstawowych. Mundurowi rozmawiają z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku. Dziś gościli w Zespole Szkół Specjalnych w Augustowie.

Augustowscy policjanci skorzystali dziś z zaproszenia dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Augustowie. W pierwszej części spotkania mundurowi przypomnieli uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie goście mówili o zasadach bezpiecznej kąpieli na akwenach otwartych oraz przestrzegali przed pływaniem w miejscach niedozwolonych. Policjanci radzili również jak w bezpieczny sposób korzystać ze sprzętu pływającego. W dalszej części spotkania funkcjonariusze przestrzegali uczniów przed kontaktem z osobami obcymi i radzili jak postępować w przypadku ataku groźnego psa. Na zakończenie policjanci wręczyli uczniom podarunki przygotowane przez wychowawców.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl