Uratowani żeglarze - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowani żeglarze

Data publikacji 24.06.2011

Mundurowi na jeziorze Necko uratowali trzech rozbitków z wywróconej żaglówki. Mężczyźni na policyjnej łodzi bezpiecznie trafili na brzeg.

Wczoraj po południu patrol wodny augustowskiej Policji i Straży Granicznej pełnił służbę na okolicznych jeziorach. Około godziny 16.00 mundurowi zostali poinformowani o wywróconej łodzi na jeziorze Necko. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli we wskazane miejsce. Tam okazało się, że przy wywróconej do góry dnem żaglówce pływają trzy wystraszone osoby. Mundurowi od razu zabrali na pokład dwóch 25-latków i ich o rok starszego kolegę, a łódź odholowali do brzegu. Na szczęście okazało się, że nikomu nic się nie stało.

Policjanci z Augustowa apelują o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, bądź przecenianie swoich umiejętności nie zawsze ma szczęśliwy finał jak w tym przypadku. Ceną za lekkomyślność może być zdrowie, a nawet życie nasze, bądź osób z nami przebywających.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl