Policjanci na Dniu Rybaka - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na Dniu Rybaka

Data publikacji 27.06.2011

W sobotę z okazji Dnia Rybaka augustowscy policjanci zorganizowali pokaz ratownictwa wodnego. W czasie prezentacji mundurowi mówili o sposobach unikania zagrożeń podczas wypoczynku nad wodą.

W minioną sobotę nad jeziorem Białe w Augustowie odbył się Dzień Rybaka. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Pojezierze Suwalsko – Augustowskie”. Jednym z punktów programu był pokaz ratownictwa wodnego przygotowany przez policjantów, strażaków oraz ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Służby prezentowały sposoby ratowania osób tonących. Zainscenizowano również wywrotkę łodzi wiosłowej. Podczas zdarzenia mieszkańcy, a także wypoczywający na augustowszczyźnie turyści oglądali sposób współdziałania ze sobą służb, w tym  również Policji w przypadku zagrożenia zdrowia i życia. Ponadto w czasie prezentacji mundurowi przestrzegali przed niebezpieczeństwami mogącymi pojawić się podczas wypoczywania nad wodą, a także radzili w jaki sposób unikać sytuacji zagrażających bezpieczeństwu. Na zakończenie spotkania funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie życzyli wszystkim zgromadzonym bezpiecznych wakacji i apelowali o rozwagę i przewidywanie konsekwencji własnych decyzji.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl