Telefon wróci do właściciela - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Telefon wróci do właściciela

Data publikacji 27.06.2011

Wczoraj wieczorem augustowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży telefonu komórkowego. Niecałą godzinę później funkcjonariusze zatrzymali sprawców i odzyskali skradziony telefon.

Wczoraj około 21.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o kradzieży telefonu komórkowego. Z treści zgłoszenia wynikało, że do zdarzenia doszło w Augustowie na ulicy Norwida, kilka minut przed 21.00. Na miejscu interwencji policjanci ustalili, że dwaj mężczyźni zaczepili idącego ulicą 17 – latka. Sprawcy grożąc chłopakowi pobiciem zabrali od niego telefon komórkowy i uciekli w kierunku pobliskich bloków. Po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze zabrali na pokład radiowozu poszkodowanego i wspólnie rozpoczęli poszukiwania sprawców. Kilka ulic dalej policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok policyjnego radiowozu zaczęli uciekać. Podczas ucieczki jeden z uciekinierów odrzucił jakiś przedmiot. Jak się później okazało był to skradziony wcześniej telefon komórkowy. Po krótkim pościgu 20 i 25 latek znaleźli się w policyjnym radiowozie. Badanie alkomatem u młodszego z nich wykazało 2, a u starszego ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnej izbie zatrzymań. Po wytrzeźwieniu zostaną przesłuchani. Odzyskany telefon wróci do właściciela.  

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl