Zatrzymani za posiadanie narkotyków - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za posiadanie narkotyków

Data publikacji 15.01.2018

Policjanci z Augustowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających. Mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

W miniony piątek około godziny 23.00, w miejscowości Lipsk, kryminalni z Augustowa zauważyli stojącego na parkingu forda. Funkcjonariusze podejrzewali, że siedzący w nim dwaj mężczyźni mogą posiadać przy sobie środki odurzające. W trakcie przeszukania samochodu, policjanci znaleźli trzy torebki z zawartością białego proszku oraz kartonik, w którym znajdowało się 300 sztuk czystych torebek foliowych zapinanych strunowo. Dodatkowo w kieszeni spodni, 31 – letniego pasażera auta, policjanci znaleźli foliową torebkę z zielonym suszem roślinnym. Następnie w wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych 21 – letniego kierowcy forda, policjanci znaleźli pakunek z zawartością ponad 200 gramów zielonego suszu, wagę elektroniczną oraz przedmioty służące do zażywania środków odurzających. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczony biały proszek jest amfetaminą o wadze 2,56 grama, z której można otrzymać 2,5 dilerskiej porcji o szacunkowej wartości 125 złotych. W przypadku zielonego suszu, narkotester wskazał, że substancja może być środkiem odurzającym w postaci marihuany, z której można uzyskać ponad 200 działek dilerskich o wartości ponad 10 tysięcy złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.      

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl