Augustowscy policjanci uratowali mężczyznę przed wychłodzeniem - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowscy policjanci uratowali mężczyznę przed wychłodzeniem

Data publikacji 24.01.2018

Augustowscy policjanci uratowali przed wychłodzeniem leżącego w śniegu mężczyznę. Funkcjonariusze, jadąc z Augustowa w kierunku Sztabina, zauważyli w przydrożnym rowie człowieka. Policjanci natychmiast udzielili mężczyźnie pomocy, tym samym zapobiegając tragedii.

Augustowscy policjanci uratowali przed zamarznięciem leżącego w śniegu mężczyznę. Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 17.40 na DK 8. Funkcjonariusze, jadąc z Augustowa w kierunku Sztabina, zauważyli w przydrożnym rowie człowieka. Policjanci, zachowując środki ostrożności, natychmiast zatrzymali radiowóz i bezzwłocznie udali się w kierunku mężczyzny. Jak się okazało, człowiek ten znajdował się w przydrożnym rowie od co najmniej pół godziny. Był zmarznięty, ale jak twierdził dobrze się czuł i nie potrzebował pomocy medycznej. Funkcjonariusze natychmiast pomogli mężczyźnie. Najpierw ogrzał się on w radiowozie, a nastepnie mundurowi oodwieźli go do domu i przekazali bezpiecznie rodzinie. Dzięki czujności oraz należytej reakcji mundurowych i tym razem udało się zapobiec tragedii.

Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 997 lub 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę "BEZDOMNOŚĆ" i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte oczywiście nadzorem w ramach działań "Nie bądźmy obojętni".