Policjanci eliminowali z ruchu nietrzeźwych kierowców - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci eliminowali z ruchu nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 12.02.2018

W wyniku działań "Dyskoteka" augustowscy Policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu oraz dwóch, którzy przekroczyli dozwoloną prękość w terenie zabudowanym o 50km/h. Nieodpowiedzialni kierowcy za swoje postępowanie odpowiedzaprzed sądem.

W miniony weekend Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie brali udział w wojewódzkich działaniach „Dyskoteka”. Przedsięwzięcie ukierunkowane było na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a biorący w nim udział funkcjonariusze koncentrowali się na ujawnianiu i eliminowaniu z ruchu kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu, lub środków odurzających. W trakcie działań, mundurowi zwracali także szczególną uwagę na kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. W wyniku działań augustowscy Policjanci zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych zmotoryzowanych, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 24 – letni mieszkaniec Augustowa, który kilka minut po godzinie 23.00 został zatrzymany do kontroli, w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości na Alei Kardynała Wyszyńskiego w Augustowie. W trakcie kontroli okazało się, że poza przekroczeniem prędkości, kierowca mercedesa jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali również uprawnienia do kierowania dwóm kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym. W tym wypadku niechlubnym rekordzistą okazał się 20 – letni kierowca fiata, który jechał ulicą Rajgrodzką z prędkością 140 km/h. Kierowcy pojazdów. Kierowcy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.     

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl