Działania "Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY" - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY"

Data publikacji 26.02.2018

Augustowscy policjanci, biorą udział we wzmożonych działaniach "Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY". Mundurowi kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu.

Na terenie województwa podlaskiego trwają wzmożone działania pod nazwą "Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY". Utrzymująca się od kilku dni mroźna aura, to najtrudniejszy okres dla osób bezdomnych, czy też samotnie zamieszkujących. Dlatego też mundurowi zintensyfikowali działania polegające na sprawdzaniu miejsc w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Policjanci kontrolują pustostany, odwiedzają ogródki działkowe, sprawdzają klatki schodowe i piwnice, a także miejsca wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W przypadku napotkania osób potrzebujących pomocy funkcjonariusze natychmiast reagują. Jednocześnie informują osoby o dostępnych formach pomocy. W zakresie wymiany informacji o miejscach przebywania osób zagrożonych, mundurowi prowadzą współpracę i wymianę informacji z Ośrodkami Pomocy Społecznej.

Policja apeluje o reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, w okresie zimowym, mogą potrzebować naszej pomocy.

Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę "BEZDOMNOŚĆ" i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte oczywiście nadzorem w ramach działań "Nie bądźmy obojętni".

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl