Policjanci na Uniwersytecie III Wieku - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na Uniwersytecie III Wieku

Data publikacji 02.03.2018

Augustowscy Policjanci odwiedzili augustowskich „studentów” III wieku. Słuchacze wysłuchali prelekcji o sposobach unikania oszustw popełnianych na szkodę seniorów, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz poznali dzielnicowych.

Wczoraj augustowscy policjanci skorzystali z zaproszenia słuchaczy Uniwersytetu III Wieku w Augustowie. Głównym tematem spotkania była tematyka związana ze sposobami unikania oszustw popełnianych na szkodę seniorów. Funkcjonariusze przedstawili metody jakimi posługują się sprawcy oszustw i omówili przykłady wyłudzeń pieniędzy na „kuzyna”, „na policjanta” oraz inne. Policjanci przypominali, że sprawcy tego typu przestępstw kontaktują się z ofiarami telefonicznie, podając się za rzekomego członka rodziny, który znalazł się w trudnej sytuacji i nagle potrzebuje gotówki. Funkcjonariusze mówili również, że w ostatnim okresie czasu coraz częściej sprawcy tego typu zdarzeń podszywają się pod policjantów, którzy mówią swoim rozmówcom o rzekomej akcji ukierunkowanej na zatrzymanie hakerów okradających konta bankowe. Prelegenci prosili „studentów”, aby nie ulegać presji rozmówców oraz apelowali, by nie podejmować nagłych decyzji finansowych. Podczas spotkania zaznaczali także, że żaden prawdziwy policjant, nigdy nie będzie żądał od nas gotówki. Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli także podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zachęcali do używania elementów odblaskowych w terenie zabudowanym oraz przypomnieli o obowiązku posiadania ich poza terenem zabudowanym po zmierzchu. Kolejnym etapem spotkania było przedstawienie dzielnicowych. Sierżant sztabowy Mateusz Chełmiński obsługujący rejon służbowy nr 1 oraz sierżant sztabowy Przemysław Pacuk obsługujący rejon służbowy nr 4, mówili o problemach z jakimi można się do nich zgłaszać, przekazali swoje numery kontaktowe, zachęcali do korzystania z aplikacji Moja Komenda oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.   

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl