Ćwiczenia przewodników psów służbowych w Augustowie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia przewodników psów służbowych w Augustowie

Data publikacji 29.07.2011

Wczoraj sześciu funkcjonariuszy Policji razem ze swoimi psami służbowymi ćwiczyło w centrum Augustowa. Mundurowi trenowali i jednocześnie dbali o porządek i bezpieczeństwo mieszkańców.

Wczoraj wieczorem w parku miejskim w Augustowie odbyło się szkolenie psów służbowych. Sześciu policyjnych przewodników wraz z czworonogami doskonaliło umiejętności w zakresie posłuszeństwa ogólnego, legitymowania osób, pościgu, obezwładniania pozoranta, kontroli osobistej oraz konwojowania. Celem ćwiczeń było połączenie elementów związanych z doskonaleniem zawodowym policjantów a jednocześnie z oddziaływaniem prewencyjnym i praktycznym czuwaniem nad bezpieczeństwem mieszkańców. Wybór miejsca, w którym odbywały się ćwiczenia nie był przypadkowy. O lokalizacji przesądziły bowiem sygnały społeczne wskazujące je jako zagrożone przestępczością i wykroczeniami. Po szkoleniu przewodnicy wraz z psami pełnili służbę patrolową na terenie Augustowa.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl