POLICJANCI ZDĄŻYLI NA CZAS I URATOWALI 37-LATKA - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI ZDĄŻYLI NA CZAS I URATOWALI 37-LATKA

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie uratowali mężczyznę przed wychłodzeniem. 37-latek został bezpiecznie przekazany załodze karetki pogotowia. Policja przypomina, że jeden telefon pod numer 997 lub 112 może uratować czyjeś życie.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, w miniony piątek po godzinie 19.00, otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej mieszkanki okolic Augustowa, iż martwi się ona o swojego syna, który nie powrócił jeszcze do domu. Kobieta dodała, że dwie godziny wcześniej rozmawiała z nim przez telefon, a mężczyzna powiedział, że wraca już do domu. Z uwagi na panujący na zewnątrz mróz i zapadający zmrok policjanci natychmiast zaczęli działać. Mundurowi bezzwłocznie udali się w rejon leśnej drogi, którą wskazała zgłaszająca. Już po chwili policjanci zauważyli ślady obuwia odciśnięte w śniegu, które doprowadziły ich do mężczyzny. 37-latek leżał na poboczu drogi. Był on ubrany nieadekwatnie do warunków pogodowych, a także wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Mundurowi natychmiast pomogli mężczyźnie wejść do ogrzanego radiowozu, w którym przebywał do momentu przyjazdu karetki pogotowia. Dzięki czujności oraz skutecznym działaniom funkcjonariuszy udało się zapobiec tragedii.

Policja przypomina, że jeden telefon pod numer 997 lub 112 może uratować czyjeś życie.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl