Obchody Święta Policji w Augustowie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody Święta Policji w Augustowie

Data publikacji 06.08.2011

32 augustowskich policjantów awansowało na wyższe stopnie policyjne, sześciu z nich otrzymało medale za długoletnią służbę, a pięciu odznaczenia Zasłużony Policjant.

Wczoraj augustowscy policjanci obchodzili swoje święto. Obchody rozpoczęły się mszą dziękczynną, którą w ubiegłą niedzielę, w kościele pw. Świętej Rodziny celebrował kapelan augustowskiej Policji Ks. Stanisław Wroński. W piątek mundurowi wzięli udział w uroczystej odprawie podczas której otrzymali, awanse, odznaczenia i wyróżnienia. Z okazji Święta Policji w augustowskiej komendzie awansowało 32 funkcjonariuszy. Wśród awansowanych w korpusie oficerów byli Komendant Powiatowy Policji w Augustowie Krzysztof Budziński, który awansował na stopień młodszego inspektora oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Wiesław Mursztyn, który otrzymał awans na stopień podinspektora. Sześciu augustowskich mundurowych otrzymało od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej srebrne medale za długoletnią służbę, a Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżnił pięciu policjantów odznaką „Zasłużony Policjant”. Akty nominacji na wyższe stopnie policyjne wręczyli Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji Sławomir Wilczewski oraz Komendant Powiatowy Policji w Augustowie mł. insp. Krzysztof Budziński.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl