Kolizja z promilami - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizja z promilami

Data publikacji 29.03.2018

Wczoraj na ulicy Rajgrodzkiej w Augustowie zderzyły się dwa auta. Okazało się, że 36 – latek kierujący volkswagenem jest pijany i posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, wczoraj przed godziną 21.00, został poinformowany o kolizji dwóch pojazdów na ulicy Rajgrodzkiej w Augustowie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, policjanci wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem mieszkaniec gminy Augustów, podczas skręcania w ulicę Wrzosową nie ustapił pierszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z fiatem. W wyniku podjętych czynności okazało się, że 36–letni kierujący volkswagenem jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Policjanci ustatli również, że mężczyzna posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązujący do 2021 roku. Mężczyzna za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Augustowscy policjanci apelują o trzeźwość i rozwagę na drogach. Prosimy również o zdecydowaną reakcję wszystkich, którzy będą świadkami wsiadania do pojazdu osoby nietrzeźwej. Podczas wczorajszego zdarzenia szczęśliwie nikt nie doznał obrażeń ciała, jednak policyjne statystyki wskazują, że nietrzeźwi kierowcy powodują tragiczne w skutkach wypadki. Opisywany wyżej przypadek również pokazuje, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest nawet karą pozbawienia wolności do 2 lat. W przypadku niestosowania się do wcześniej orzeczonego sądowego zakazu kara pozbawienia wolności może wynosić nawet 5 lat.    

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl*