Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowscy policjanci brali udział w ogólnopolskich działaniach WIELKANOC 2018

Data publikacji 03.04.2018

Policjanci z Augustowa brali udział w działaniach WIELKANOC 2018. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego.

W okresie świątecznym, augustowscy policjanci brali udział w działaniach Wielkanoc 2018. Przedsięwzięcie miało na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu augustowskiego. W trakcie prowadzonych działań mundurowi zwracali uwagę na przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego, w tym poruszanie się z dozwoloną prędkością, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa, ale przede wszystkim kontrolowali stan trzeźwości kierujących.  

W czasie działań, mundurowi zatrzymali dwóch kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Jeden z nich został zatrzymany w minioną sobotę w miejscowości Netta Pierwsza. Ciekawostką okazało się, że za kierownicą kontrolowanego volkswagena polo siedział 15 – letni mieszkaniec gminy Augustów. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 0,6 promila alkoholu. Nietrzeźwy nieletni został przekazany rodzicom. Jego postepowaniem zajmie się Sąd Rodziny i Nieletnich. W trakcie działań mundurowi zatrzymali również do kontroli drogowej mieszkankę miasta, która w miejscowości Janówka przekroczyła dozwoloną prędkość o 52 km/h, w terenie zabudowanym. W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci zatrzymali kierującej Prawo Jazdy.  

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl