Działania skierowane na bezpieczeństwo pieszych - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania skierowane na bezpieczeństwo pieszych

Data publikacji 10.04.2018

Augustowscy policjanci brali udział w działaniach „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Przedsięwzięcie było ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są piesi i rowerzyści.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, brali udział w działaniach „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Przedsięwzięcie było skierowane do pieszych, rowerzystów oraz motocyklistów, którzy spośród wszystkich użytkowników dróg są najbardziej narażeni na uszczerbek na zdrowiu, czy nawet utratę życia podczas wypadku drogowego. W trakcie wczorajszych działań mundurowi sprawdzali, jak kierujący samochodami zachowują się w rejonach przejść dla pieszych oraz czy piesi i rowerzyści prawidłowo poruszają się po drodze i właściwie przekraczają jezdnię. W wyniku wczorajszych działań mundurowi stwierdzili, że jednym z najczęściej popełnianych wykroczeń przez pieszych, jest przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz jazda wzdłuż przejścia dla pieszych przez rowerzystów. Mając na względzie bezpieczeństwo pieszych, działania będą kontynuowane.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl