Augustowscy Policjanci podczas majówki - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowscy Policjanci podczas majówki

Data publikacji 04.05.2018

Augustowscy policjanci biorą udział w działaniach „BEZPIECZNY WEEKEND”. Mundurowi dbają o bezpieczeństwo wypoczywających na terenie powiatu augustowskiego.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie biorą udział w działaniach mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz turystom korzystających z wypoczynku, w okresie długiego majowego weekendu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nadzorują główne ciągi komunikacyjne, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim podróżującym samochodami. Podczas prowadzonych kontroli drogowych, policjanci sprawdzają, czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości, czy mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a także czy dzieci są przewożone w specjalnych fotelikach. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących.

Nad bezpieczeństwem w centrum miasta oraz na nadrzecznych bulwarach służbę pełnią policjanci Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego w patrolach pieszych i rowerowych. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na przypadki spożywania napojów alkoholowych w miejscach objętych zakazem oraz podejmują zdecydowaną reakcję na wszelkiego typu zachowania o charakterze chuligańskim.  

Mając na względzie bezpieczeństwo osób korzystających z wypoczynku na augustowskich jeziorach, augustowscy policjanci patrolują akweny z wykorzystaniem policyjnej łodzi motorowodnej. Policyjni „wodniacy” kontrolują stan trzeźwości sterników jednostek pływających, sprawdzają posiadane uprawnienia, dokumenty dotyczące rejestracji łodzi oraz wyposażenie ratunkowe.

Działania BEZPIECZY WEEKEND potrwają do późnych godzin wieczornych w niedzielę.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl