„Bezpieczna droga do szkoły” w gminie Augustów - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczna droga do szkoły” w gminie Augustów

Data publikacji 16.09.2011

Augustowscy policjanci w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” odwiedzają najmłodszych uczniów. Uczą dzieci podstawowych zasad poruszania się po drodze.

Wczoraj odwiedzali szkoły podstawowe w gminie Augustów. W ramach działań ,,Bezpieczna droga do szkoły” augustowscy policjanci cyklicznie spotykają się z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych. Wczoraj funkcjonariusze odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żarnowie i Netcie Pierwszej. Podczas spotkania mundurowi omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz radzili jak unikać innych niebezpieczeństw, na które narażeni są uczniowie pokonujący codzienną drogę do szkoły i domu. Ponadto policjanci szczególną uwagę zwrócili na obowiązek noszenia przez dzieci elementów odblaskowych podczas poruszania się poza terenem zabudowanym po drodze po zmierzchu. W tegorocznych działaniach podobnie jak w roku ubiegłym mundurowym w przekazywaniu wiedzy dzieciom pomagał bajkowy bohater SpongeBob. Wiadomo bowiem nie od dziś, że to właśnie postacie z bajek i kreskówek i płynące z ich przygód przesłania znacznie bardziej i na dłużej pozostają w pamięci najmłodszych niż „suche” rady i wskazówki dorosłych, tym bardziej, gdy przekaz ma formę zabawy.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl