Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zachęcali do korzystania z mapy zagrożeń oraz promowali zawód policjanta

Data publikacji 22.05.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie informowali społeczeństwo o możliwościach i zasadach korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz informowali zainteresowanych o możliwości wstąpienia do służby.

Przy Miejskim Domu Kultury w Augustowie, augustowscy policjanci zorganizowali punkt konsultacyjny poświęcony Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Osoby zainteresowane mogły tam zapoznać się z tym narzędziem, a obecni na miejscu funkcjonariusze, oprócz wskazówek dotyczących posługiwania się „Mapą zagrożeń”, udzielali też porad w zakresie możliwości zapewnienia bezpieczeństwa w swoim miejscu zamieszkania. Dodatkowo, pracownicy kadr i funkcjonariusze zachęcali zainteresowanych do wstąpienia w swoje szeregi.

Mapa zagrożeń funkcjonuje na terenie całego kraju i ma służyć poprawie bezpieczeństwa obywateli. To innowatorskie narzędzie, które jest istotnym elementem zarządzania bezpieczeństwem publicznym. Od początku bieżącego roku, na terenie powiatu augustowskiego za pośrednictwem mapy zostało zgłoszonych blisko 280 zagrożeń. Spośród ponad 20 kategorii najczęściej zgłaszane są zjawiska dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości oraz spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazami. Zachęcamy mieszkańców powiatu do informowania Policji  o swoich spostrzeżeniach dotyczących bezpieczeństwa, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.  

krajowa mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - link