Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na Powiatowym Dniu Bezpieczeństwa i Profilaktyki w Augustowskim Centrum Edukacyjnym

Data publikacji 29.05.2018

Augustowscy policjanci wzięli udział w Powiatowym Dniu Bezpieczeństwa i Profilaktyki zorganizowanym przez Augustowskie Centrum Edukacyjne. Mundurowi realizowali czynności na miejscu symulacji wypadku drogowego, rozmawiali ze zgromadzonymi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz promowali zawód policjanta i Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dziś, w Augustowskim Centrum Edukacyjnym w Augustowie, odbył się Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa i Profilaktyki. W przedsięwzięciu brali udział strażacy, druhowie OSP, zespół ratownictwa medycznego oraz policjanci. Jednym z elementów zajęć edukacyjnych było przedstawienie współdziałania służb ratunkowych i Policji podczas realizacji czynności na miejscu zaistnienia wypadku komunikacyjnego. Ratownicy medyczni, strażacy oraz policjanci przedstawiali uczniom sposób prowadzenia swoich działań na miejscu wypadku, podczas którego doszło do pożaru pojazdu. Pokaz zakończył się  prelekcją profilaktyczną z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi przedstawiali zgromadzonym główne przyczyny powstawania wypadków drogowych oraz apelowali do młodych kierowców o rozważną jazdę oraz unikanie brawury. W czasie swojego wystąpienia przypominali również pieszym o obowiązku używania elementów odblaskowych podczas poruszania się poza obszarem zabudowanym po zmierzchu. Spotkanie z uczniami szkoły ponadpodstawowej stało się również doskonałą okazją do promocji zawodu policjanta oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.  

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl