Augustowscy policjanci zatrzymali podpalacza - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowscy policjanci zatrzymali podpalacza

Data publikacji 09.06.2018

Augustowscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu augustowskiego, który podpalił budynki gospodarcze. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, w minioną środę,  około godziny 15.00, otrzymał informację o pożarze budynków przy ulicy Wiśniowej. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze zastali strażaków uczestniczących w akcji gaśniczej oraz osoby przyglądające się pożarowi. W trakcie akcji gaśniczej, policjanci ustalili, że do pożaru doszło w wyniku podpalenia. Obecny na miejscu dzielnicowy dostrzegł wśród osób obserwujących akcje dziwnie zachowującego się mężczyznę. Dalsze ustalenia mundurowych wskazywały, że może on mieć związek z podpaleniem budynków. Mieszkaniec powiatu augustowskiego został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,2 promila alkoholu. Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Augustowie, gdzie usłyszał zarzut sprowadzenia zdarzenia w postaci pożaru, które zagrażało mieniu w wielkich rozmiarach. Teraz najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl