Policjanci spotkali się z harcerzami - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci spotkali się z harcerzami

Augustowscy policjanci wizytują obozy harcerskie na terenie powiatu. Działania mundurowych ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa harcerzom w okresie bieżącego sezonu letniego.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, w minioną niedzielę, wizytowali obozy harcerskie, które rozpoczęły się na terenie powiatu augustowskiego. Podczas spotkań z organizatorami obozowisk, policjanci omówili procedury postępowania w przypadku wystąpienia anomalii pogodowych. Obecny na spotkaniu dzielnicowy, udostępnił swój numer telefonu, numery telefonów pobliskich jednostek OSP i sołtysów oraz ustalił zasady komunikowania się w przypadku wystąpienia zagrożenia.

Policjanci sprawdzili również stan bezpieczeństwa harcerzy w miejscach pobytu, drogi dojazdowe oraz inne elementy mające wpływ na bezpieczeństwo. W trakcie spotkania, mundurowi apelowali o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas spędzania czasu nad wodą, a także uświadamiali o zagrożeniach wynikacjących z zażywania środków psychoaktywnych. Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom obozów harcerskich jest jednym z podstawowych zadań realizowanych przez augustowską Policję w okresie wakacyjnym. Tego typu wizyty będą kontynuowane do końca wakacji.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl