Mundurowi z harcerzami o pracy i bezpieczeństwie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi z harcerzami o pracy i bezpieczeństwie

Data publikacji 17.07.2018

W ramach współpracy służb mundurowych dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Augustowie oraz funkcjonariusze Straży Granicznej z Płaskiej wizytowali obozy harcerskie w gminie Plaska.

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie wspólnie z funkcjonariuszami  placówki Straży Granicznej z Płaskiej  odwiedzili w minionym tygodniu harcerzy obozujących nad jeziorem Mikaszewo oraz w miejscowości Gruszki. Podczas spotkań z uczestnikami obozów w ramach ogólnopolskiego programu „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” funkcjonariusz zaapelował o zwrócenie szczególnej uwagi na zagrożenia jakie nieść może ze sobą rekreacja wodna, a także o odpowiedzialną postawę osób przebywających w wodzie i nad wodą. Dzielnicowy zachęcał także do korzystania z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa omawiając sposób jej działania, oraz zachęcał harcerzy by w przyszłości wstąpili w szeregi Policji.  Funkcjonariusze Straży Granicznej zaprezentowali obozowiczom sprzęt wykorzystywany do codziennej pracy, opisali przebieg linii granicy państwa i sposób jej oznakowania, a także omówili zasady bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży w okresie wakacji. Tego typu wizyty będą kontynuowane do końca wakacji.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl