Odnaleziono zaginionego mężczyznę - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleziono zaginionego mężczyznę

Data publikacji 13.10.2011

Szczęśliwie zakończono poszukiwania 32 - latka z Jastrzębnej. Mężczyznę odnaleziono w lesie około trzech kilometrów od domu. Mocno wyziębiony i osłabiony trafił do szpitala.

Wczoraj rano Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 32 – letniego mieszkańca gminy Sztabin. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że chory na epilepsję mężczyzna w nocy wyszedł z domu i prawdopodobnie poszedł w kierunku pobliskiego lasu. Do mundurowych dołączyli kolejni policjanci oraz przewodnik z psem służbowym, którzy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Straży Pożarnej oraz druhami z OSP i okolicznymi mieszkańcami przeszukiwali teren miejscowości Jastrzębna. Poszukiwania trwały do zapadnięcia zmierzchu i nie przyniosły rezultatu. W godzinach nocnych funkcjonariusze pionu kryminalnego prowadzili ustalenia dotyczące ewentualnego miejsca pobytu zaginionego. Dziś w godzinach porannych przy domu zaginionego zebrali się ponownie Policjanci, przewodnicy z psami służbowymi, Strażacy, Straż Graniczna, druhowie z OSP oraz okoliczni mieszkańcy. Łącznie około 70 osób ponownie rozpoczęło poszukiwania. Jedni z poszukujących tyralierą przeczesywali pobliskie łąki i las, natomiast inni sprawdzali wszystkie zabudowania, opuszczone budynki gospodarcze i ziemianki. Około godziny 11.00, w lesie około trzech kilometrów od zabudowań, funkcjonariusze idący w tyralierze znaleźli 32-latka. Mężczyzna był mocno wyziębiony i osłabiony. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zabrała go do szpitala.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl