DZIAŁANIA „NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI” - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DZIAŁANIA „NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI”

Data publikacji 02.10.2018

Okres jesienny przyniósł za sobą gwałtowne obniżenie temperatur. Augustowscy policjanci, w ramach wzmożonych działań „Nie bądźmy obojętni”, kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, prowadzą działania „Nie bądźmy obojętni”. Mundurowi przypominają, że  jest to bardzo ciężki okres dla osób bezdomnych oraz nieporadnych życiowo, z uwagi na wiek, niepełnosprawność, czy samotność. To właśnie one, najbardziej narażone są na wychłodzenie organizmu.  Funkcjonariusze, będą sprawdzać rejony pustostanów, ogródków działkowych oraz klatek schodowych i piwnic. W przypadku napotkania osób narażonych na wyziębienie, policjanci poinformują ich o dostępnych formach pomocy.

Funkcjonariusze przypominają również, że o miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne, można powiadomić Policję, poprzez skorzystanie z policyjnego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając ikonkę „bezdomność” i zaznaczając to miejsce na mapie. O  wszelkich niepokojących sygnałach  i miejscach, w których  mogą przebywać osoby narażone na wyziębienie, należy informować natychmiast Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.  Takie działanie może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.