Areszt za posiadanie środków odurzających - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za posiadanie środków odurzających

Data publikacji 02.11.2018

Augustowscy policjanci zabezpieczyli 4 kilogramy narkotyku. Mundurowi zatrzymali do sprawy dwóch podejrzanych. 24 i 37-latek już usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Starszy z nich najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Teraz dalszym losem mężczyzn zajmie się sąd.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, w miniony poniedziałek, na osiedlu Śródmieście zatrzymali 24-latka, który niósł w ręce foliową torbę z suszem roślinnym. Mundurowi, w jego samochodzie oraz mieszkaniu, zabezpieczyli łącznie 160 gramów suszu roślinnego i wagę miligramową. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Pracujący nad sprawą kryminalni, podejrzewali, że zabezpieczone narkotyki mogły dotrzeć na teren Augustowa z powiatu ełckiego. W wyniku intensywnej pracy augustowskich policjantów udało się ustalić dokładną lokalizację pochodzenia narkotyku. Jeszcze tego samego dnia mundurowi z Augustowa, Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku oraz Komendy Powiatowej Policji w Ełku wkroczyli na teren posesji jednej z miejscowości powiatu ełckiego, gdzie znaleźli 3,8 kg suszu roślinnego. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to również marihuana. Ponadto, funkcjonariusze zatrzymali 37-letniego mieszkańca posesji. Policjanci zabezpieczyli również specjalnie przygotowaną szafę do uprawy roślin oraz urządzenia służące do rozdrabniania roślin konopi. Mieszkaniec powiatu ełckiego najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Teraz mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.   

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl