Zatrzymani sprawcy wymuszenia rozbójniczego - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy wymuszenia rozbójniczego

Data publikacji 28.10.2011

Augustowscy policjanci zatrzymali trzech sprawców wymuszenia rozbójniczego. Dwóch osiemnastolatków i siedemnastolatek trafili do policyjnej izby zatrzymań. Dziś usłyszą zarzuty.

Wczoraj po południu Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie otrzymał informację o próbie wymuszenia pieniędzy od 15 – latka. Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 14.00, na ulicy Sucharskiego w Augustowie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawcami przestępstwa było trzech młodych mężczyzn, w wieku od 17 do 18 lat. Dalsze ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że napastnicy stanęli wokół 15 – latka, zaczęli go szarpać za ubranie i grożąc pobiciem zażądali od niego wydania pieniędzy. W obronie chłopca stanął 45 – letni mieszkaniec Augustowa, który kazał napastnikom zostawić go w spokoju. Sprawcy nie reagowali i byli cały czas agresywni, nawet wobec mężczyzny. Dopiero gdy na miejsce wezwano Policję napastnicy uciekli w kierunku pływalni miejskiej. Chwilę później w bezpośrednim pościgu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Lipsk i jednego mieszkańca Augustowa. Wszyscy zatrzymani byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało u nich ponad promil alkoholu w organizmie. Sprawcy trafili do policyjnej izby zatrzymań. Dziś usłyszą zarzuty.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl