Augustowscy Policjanci prowadzą działania "Nie Bądźmy Obojętni" - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowscy Policjanci prowadzą działania "Nie Bądźmy Obojętni"

Augustowscy policjanci, w ramach działań „Nie Bądźmy Obojętni” kontrolują miejsca w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Mundurowi apelują, abyśmy nie byli obojętni wobec tych, którzy w okresie zimowym mogą potrzebować naszej pomocy.

Augustowscy policjanci, w swojej codziennej służbie kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych, odwiedzają osoby samotnie zamieszkujące, schorowane, niezaradne życiowo lub nadużywające alkoholu. Funkcjonariusze kontrolują także pustostany, odwiedzają ogródki działkowe, sprawdzają klatki schodowe i piwnice, a także miejsca wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W przypadku napotkania osób potrzebujących pomocy funkcjonariusze udzielają niezbędnej pomocy oraz udzielają o dostępnych formach pomocy. W zakresie wymiany informacji o miejscach przebywania osób zagrożonych, mundurowi prowadzą współpracę i wymianę informacji z Ośrodkami Pomocy Społecznej.

Policja apeluje o reagowanie na cudzą krzywdę. nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, w okresie zimowym, mogą potrzebować naszej pomocy.

Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę "BEZDOMNOŚĆ" i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte oczywiście nadzorem w ramach działań "Nie Bądźmy Obojętni".

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl