Akcja "ZNICZ 2011" - podsumowanie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja "ZNICZ 2011" - podsumowanie

Data publikacji 02.11.2011

Ponad 40 mandatów karnych, 3 nietrzeźwych kierujących oraz 11 kolizji drogowych. Augustowscy policjanci podsumowują akcję znicz.

Podczas tegorocznej akcji znicz augustowscy policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń drogowych. W trwających pięć dni działaniach wzięło udział łącznie 146 policjantów, którzy byli wspomagani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i Straży Miejskiej. W czasie trwania akcji zaistniało 11 kolizji, z czego jedna miała miejsce w rejonie augustowskiego cmentarza. Niestety nie wszyscy kierowcy zastosowali się do policyjnych apeli dotyczących bezpiecznej jazdy. Ponad 40 z nich zostało ukaranych mandatami karnymi, z czego zdecydowana większość dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości. Policjanci zatrzymali również trzech uczestników ruchu, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się jadący fiatem mieszkaniec gminy Bargłów Kościelny, którego mundurowi poddali kontroli drogowej w miejscowości Łabętnik. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie. Dalsze ustalenia wskazały, że mężczyzna od 2007 roku posiada zakaz prowadzenia pojazdów na okres 6 lat. W czasie minionych dni kierowcy musieli się liczyć z utrudnieniami w ruchu drogowym. Szczególne utrudnienia były odczuwalne w okolicach nekropolii oraz na trasach wjazdowych i wyjazdowych z miasta.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl