Nocny pościg - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nocny pościg

Data publikacji 05.11.2011

Honda zatrzymana w pościgu Augustowscy policjanci podjęli pościg za skradzioną Hondą CRV. 22 – letni obywatel Łotwy rozbił skradzione auto. Mężczyzna został zatrzymany.

Wczoraj po godzinie 21.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie przekazał policjantom patrolującym ulice miasta komunikat dotyczący samochodu skradzionego na terenie Łomży. Godzinę później mundurowi podczas patrolu ulicy Chreptowicza minęli się z białą hondą odpowiadającą opisowi z zasłyszanego wcześniej komunikatu. Funkcjonariusze zawrócili za autem i postanowili zatrzymać je do kontroli. Na ulicy 29-go Listopada kierowca auta zorientował się, że policjanci będą podejmowali próbę zatrzymania i z nadmierną prędkością zaczął uciekać w ulicę Kasztanową. Mundurowi ruszyli za autem i przy użyciu sygnałów pojazdu uprzywilejowanego dawali kierowcy wyraźne znaki do zatrzymania. Siedzący za kierownicą hondy mężczyzna nie reagował i uciekał w kierunku ulicy Mostowej, a następnie Mostową w kierunku Rynku Zygmunta Augusta. Po dojechaniu do skrzyżowania z ulicą 3-go Maja kierowca stracił panowanie nad pojazdem i z impetem uderzył w stojące na chodniku betonowe donice. W wyniku uderzenia betonowe klomby zostały rozrzucone w promieniu kilkunastu metrów, a samochód rozbity. Policjanci podbiegli do auta i wyciągnęli zza kierownicy 22 – letniego obywatela Łotwy. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna jechał hondą crv skradzioną wcześniej w Łomży. Łotysz trafił do policyjnej izby zatrzymań. Jeszcze dziś zostanie doprowadzony do Sądu Rejonowego w Augustowie, gdzie odpowie za wykroczenia popełnione w ruchu drogowym na terenie Augustowa. Okoliczności kradzieży samochodu szczegółowo będą wyjaśniali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl