NIE BĄDŻMY OBOJĘTNI - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NIE BĄDŻMY OBOJĘTNI

Data publikacji 06.01.2019

Od kilku dni temperatura powietrza utrzymuje się poniżej zera. Augustowscy policjanci, w ramach działań „Nie bądźmy obojętni” kontrolują miejsca w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu.

Augustowscy policjanci od początku jesieni prowadzą działania „Nie Bądźmy Obojętni”. Teraz, gdy temperatura powietrza spadła znacznie poniżej zera, mundurowi sprawdzają miejsca w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Policjanci zaglądają do pustostanów, odwiedzają ogródki działkowe, kontrolują klatki schodowe i piwnice, a także sprawdzają miejsca wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W przypadku napotkania osób potrzebujących pomocy funkcjonariusze informują ich o dostępnych formach pomocy. W powyższym zakresie dzielnicowi prowadzą ścisłą współpracę i wymianę informacji z Ośrodkami Pomocy Społecznej w powiecie.

Apelujemy również do wszystkich mieszkańców powiatu augustowskiego „NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI”. Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. W przypadku zauważenia osób narażonych na zamarznięcie, prosimy o kontakt pod nr alarmowy 112.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl