Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Dojedź(MY) bezpiecznie do celu” – Bezpieczne Ferie 2019 w powiecie augustowskim

Data publikacji 11.01.2019

W dniach od 21stycznia do 3 lutego 2019 roku odbędą się ferie zimowe w województwie podlaskim. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie od 7 stycznia będą prowadzić działania pn. „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”, podczas których będą zwracać uwagę m.in. na stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Ferie zimowe to czas odpoczynku na różnych obozach i wycieczkach. Warto przed zimowymi atrakcjami zadbać o własne bezpieczeństwo w dotarciu i powrocie z upragnionego wypoczynku. Dlatego od 7 stycznia do końca ferii w naszym województwie zostaną przeprowadzone działania pn. „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”. W działaniach wezmą udział także Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie.Działania w głównej mierze powiązane są z „Bezpiecznymi feriami” i skierowane są do kierujących pojazdami. Policjanci będą w tym czasie zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów takich jak: stosowanie się do ograniczeń prędkości, prawidłowego wyprzedzania czy korzystania z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze będą kontrolować także trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów którymi udajemy się w podróż. Bardzo ważnym aspektem które ma ogromny wpływa na bezpieczeństwo podczas kierowania pojazdami jest nasz stan psychofizyczny przed podróżą. Nigdy nie prowadzimy pojazdu gdy jesteśmy zmęczeni lub gdy źle się czujemy, ponieważ nasza koncentracja na tym co się dzieje na drodze może być zbyt niska i może doprowadzić do zdarzenia drogowego.W trakcie długiej podróży kierowca powinien pamiętać o robieniu krótkich przerw.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl