Zderzenie trzech aut - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zderzenie trzech aut

Data publikacji 03.07.2014

Na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Szczebra doszło do zderzenia trzech samochodów. W wyniku zdarzenia jeden z kierowców doznał złamania ręki, a jego pasażerka z ogólnymi potłuczeniami ciała trafiła do szpitala. Augustowscy policjanci zatrzymali 43 – letniemu kierowcy scanii prawo jazdy oraz zatrzymali go do wyjaśnienia sprawy.

Wczoraj przed godziną 19.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o zderzeniu trzech samochodów. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Szczebra. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 43 – letni obywatel Łotwy jechał ciężarową scanią w kierunku Augustowa. W pewnym momencie kierowca najprawdopodobniej próbował uniknąć zderzenia z poprzedzającym go mercedesem i zaczął gwałtownie hamować. W wyniku tego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i przodem auta wjechał do przydrożnego rowu. W czasie tego niekontrolowanego manewru doszło do zderzenia ze stojącym na prawym pasie ruchu mercedesem oraz z jadącym z przeciwnego kierunku chryslerem. W wyniku zdarzenia 43 – letni kierowca chryslera doznał złamania prawej ręki, a jego 12 – letnia pasażerka z ogólnymi potłuczeniami ciała pozostała w szpitalu na obserwacji. Kierowcy scanii zatrzymano prawo jazdy za pokwitowaniem oraz zatrzymano go w policyjnej izbie zatrzymań do wyjaśnienia sprawy. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowy przebieg wypadku.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl