Pijany na kradzionym rowerze - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany na kradzionym rowerze

Data publikacji 13.11.2011

Augustowscy policjanci odzyskali skradziony rower. Jednośladem jechał pijany 18-latek. Młody mężczyzna przyznał się do kradzieży i jazdy po alkoholu. Natomiast rower wrócił do właścicielki.

W miniony czwartek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został powiadomiony o kradzieży roweru. Ze zgłoszenia wynikało, że do zdarzenia doszło około godziny 17.00 na Rynku Zygmunta Augusta. Tam sprawca wykorzystując okazję ukradł pozostawiony na chwilę niezabezpieczony jednoślad. Informacja o kradzieży od razu trafiła do policyjnych patroli. Kilka minut przed godziną 18.00 w miejscowości Białobrzegi funkcjonariusze zauważyli młodego rowerzystę, jadącego rowerem, którego kolor i nazwa odpowiadała opisowi z podanego wcześniej komunikatu. Podczas kontroli okazało się, że rower, którym jechał 18-letni mieszkaniec gminy Augustów, został chwilę wcześniej skradziony. Dodatkowo badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był pijany. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu 18-latek usłyszał zarzuty kradzieży roweru i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do których się przyznał. Skorzystał także z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Natomiast odzyskany rower wrócił do właścicielki.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl