Nie dali się oszukać - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie dali się oszukać

Data publikacji 30.01.2019

Augustowscy policjanci otrzymali wczoraj pięć zgłoszeń dotyczących próby oszustwa metodą „na policjanta”. Dzwoniący podawali się za funkcjonariuszy policji, prowadzących działania ukierunkowane na zatrzymaniu sprawców oszustw. Na szczęście żadna z osób nie dała się oszukać i o wszystkim powiadomili policję. W dalszym ciągu apelujemy o ostrożność i rozsądek.

Wczoraj augustowscy policjanci otrzymali pięć sygnałów od mieszkańców miasta o próbach wyłudzenia od nich pieniędzy. Do wytypowanych ofiar, na telefon stacjonarny dzwoniła kobieta, która podawała się za funkcjonariuszkę policji. Kobieta informowała swoich rozmówców, że na terenie miasta działa grupa oszustów, która posiada podrobione dowody osobiste i może wyłudzać pieniądze. Fałszywa policjantka zapewniała swoich rozmówców, że może zabezpieczyć ich pieniądze z banku, aby nie dostały się w ręce oszustów. Oszustka podała również swój fałszywy numer służbowy i mówiła, że można go zweryfikować dzwoniąc pod nr alarmowy 112. Mieszkańcy miasta nie dali się nabrać na wymyślone historie o pilnie potrzebującym pieniędzy członku rodziny, a o próbach oszustwa powiadomili mundurowych.

Augustowscy policjanci apelują o ostrożność i rozsądek. Wyobraźnia oszustów nie zna granic. Wymyślają ciągle nowe historie, które pozwalają im wyłudzać pieniądze. Pamiętajmy, że prawdziwy policjant nigdy nie będzie od nas żądał żadnych pieniędzy!!! W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do autentyczności rozmówcy za każdym razem należy powiadomić policję. Aby nie stać się ofiarą tego typu przestępstw pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania względem obcych. Nie podejmujmy pochopnych decyzji finansowych. Apelujemy również do wszystkich, którzy mieszkają w sąsiedztwie starszych, samotnych ludzi, bądź mają takie osoby w rodzinie, aby uprzedzić je technikach działania jakimi posługują się oszuści.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl