Nie bądźmy obojętni… - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądźmy obojętni…

Data publikacji 17.11.2011

Dzięki zainteresowaniu postronnych osób i natychmiastowemu powiadomieniu Policji dwaj mieszkańcy powiatu augustowskiego zostali uratowani przed zamarznięciem. W dwóch przypadkach mocno wyziębieni mężczyźni trafili do szpitala.

Wczoraj w godzinach porannych augustowscy policjanci otrzymali informację o mężczyźnie siedzącym na przystanku autobusowym w miejscowości Sztabin. Po przybyciu na miejsce mundurowi zastali siedzącego na ławce mężczyznę, który był mocno wyziębiony i uskarżał się na silny ból w klatce piersiowej. Policjanci wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która przewiozła mężczyznę do szpitala. Kolejna interwencja tego typu miała miejsce kilka minut po godzinie 19.00, na osiedlu Śródmieście w Augustowie. Ze zgłoszenia wynikało, że nieopodal jednego z bloków mieszkalnych leży człowiek. Natychmiast na miejsce pojechali mundurowi gdzie zastali leżącego na ziemi mężczyznę. Mocno wyziębiony mieszkaniec Augustowa trafił do szpitala. Augustowska Policja apeluje do wszystkich, aby w przypadku zauważenia tego typu sytuacji z udziałem osób bezdomnych, niezaradnych, czy nietrzeźwych natychmiast informować Policję - numer telefonu 997 lub 112, bądź pogotowie ratunkowe - numer telefonu 999. Pamiętajmy, że nasz jeden telefon może uratować ludzkie życie.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl