Zderzenie pięciu aut w Sztabinie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zderzenie pięciu aut w Sztabinie

Data publikacji 28.11.2011

W miejscowości Sztabin doszło do zderzenia pięciu pojazdów. W wyniku zdarzenia podróżujący autobusem doznali złamania nóg. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia.

Dzisiaj kilka minut po godzinie 11.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Sztabin. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że w zdarzeniu brało udział pięć pojazdów jadących w kierunku Augustowa. Kolejne ustalenia mundurowych wskazywały, że kierowca łotewskiego autobusu uderzył w naczepę hamującej przed nim ciężarówki, która przepchnięta siłą uderzenia uderzyła w tył poprzedzającego jej kolejnego ciężarowego samochodu. W wyniku uderzenia autobus został odrzucony do tyłu i zderzył się ze stojącym za nim citroenem, który w następnej kolejności został został przygnieciony do stojącego na końcu kolejki kolejnego autobusu rejsowego. W wyniku zdarzenia cztery osoby podróżujące autokarem trafiły do szpitala. Po wykonaniu badań okazało się, że kierowca i pasażer autobusu doznali złamania nóg. W dwóch kolejnych przypadkach obrażenia okazały się niegroźne. W miejscu zdarzenia krajowa droga nr 8, była zablokowana przez blisko 5 godzin. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl