By podróżowało się bezpieczniej - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

By podróżowało się bezpieczniej

Data publikacji 05.12.2011

Banery ze statystykami śmiertelnych wypadków oraz worki symbolizujące ofiary zdarzeń drogowych. W minioną sobotę na odcinku krajowej ósemki Kolnica – Cisów, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zorganizowała działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W przedsięwzięciu wzięli udział augustowscy policjanci.

W minioną sobotę augustowscy policjanci wzięli udział w akcji społecznej zorganizowanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Celem przedsięwzięcia było zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych wypadków drogowych na szlakach komunikacyjnych. Działania polegały na ustawieniu wzdłuż krajowej drogi nr 8, na odcinku Kolnica - Cisów, banerów z zawartymi statystykami śmiertelnych ofiar wypadków oraz ułożeniu na poboczu czarnych worków symbolizujących ofiary śmiertelne. W miejscu happeningu obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Augustowscy funkcjonariusze, czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl