Komendant podziękował za obywatelską postawę - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant podziękował za obywatelską postawę

Data publikacji 07.03.2019

Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Augustowie podinspektor Tomasz Kuprewicz podziękował żołnierzowi 14 Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Suwałkach, za uniemożliwienie dalszej jazdy pijanemu kierowcy quada. Mudnudurowy uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy, który w swoim organizmie miał ponad 2.5 promila alkoholu. Dzięki jego zdecydowanej reakcji być może nie doszło do tragedii.

Wczoraj podinsp. Tomasz Kuprewicz pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Augustowie, podziękował żołnierzowi 14 Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Suwałkach, który w czasie wolnym od zajęć służbowych ujął pijanego kierowcę. Podczas spotkania, komendant podkreślił postawę, zaangażowanie i bezinteresowność żołnierza, która jest bardzo dobrym świadectwem współpracy  między społeczeństwem i funkcjonariuszami  policji. Komendant przyznał, że zachowanie mężczyzny świadczy o wsparciu, jakie społeczeństwo niesie policjantom w codziennej służbie. Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierowcy stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, zgłośmy ten fakt stróżom prawa. Być może od tego zależeć będzie czyjeś życie.

Do opisywanego zdarzenia doszło 27 lutego 2019 roku około godziny 21.30

Tego dnia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy quada, który został zatrzymany przez jednego z uczestników ruchu drogowego w miejscowości Bargłów Dworny na drodze nr 61. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol Policji. Po przybyciu policjanci zastali zgłaszającego, który trzymał kierowcę quada uniemożliwiając mu dalszą jazdę pojazdem. Z relacji świadka wynikało, że nietrzeźwy, poruszał się nieoświetlonym pojazdem, oraz wykonywał niebezpieczne manewry zagrażające bezpieczeństwu innym uczestnikom ruchu drogowego, które doprowadziły do zjechania na pobocze i uderzenia w barierę ochronną. Badanie alkomatem wykazało, że jadący quadem 23 – letni mieszkaniec gminy Bargłów Kościelny, ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Dalsze ustalenia wskazały, że nieodpowiedzialny kierowca posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do końca sierpnia bieżącego roku. Dodatkowo okazało się, że pojazd którym się poruszał nie jest zarejestrowany oraz nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia.    

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

  • Komendant, żołnierz i dowódca zołnierza
  • Komendant składa podziękowanie żonierzowi
  • komendant podaje rękę dowódcy żołnierza