Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Augustowie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Augustowie

Data publikacji 08.12.2011

Augustowscy policjanci włączyli się w obchody Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego obchodzonego w dniach 5 – 11 grudnia. Mundurowi szczególną uwagę poświęcili poprawie bezpieczeństwa pieszych.

Augustowscy policjanci włączyli się w obchody „Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”. Trwające od poniedziałku przedsięwzięcie jest znakomitą okazją aby zwrócić uwagę na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policyjne statystyki ukazują, że w okresie jesienno - zimowym, odnotowuje się zwiększoną ilość zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów. Niejednokrotnie do wypadków przyczynia się szybko zapadający zmierzch, bądź ograniczona widoczność spowodowana opadami atmosferycznymi lub mgłą. Podczas dzisiejszych działań mundurowi szczególną uwagę poświęcili pieszym i rowerzystom poruszającym się poza terenem zabudowanym. Funkcjonariusze wręczali uczestnikom ruchu drogowego kamizelki oraz opaski odblaskowe oraz tłumaczyli jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych szczególnie po zmierzchu.

Zgodnie z art. 43 ust 1 i 2 Ustawy prawo o Ruchu Drogowym

„Dziecko w wieku do 15 lat, poruszające się po drodze, po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, jest obowiązane używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu”

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl