Zatrzymany w pościgu - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w pościgu

Data publikacji 13.12.2011

Policjanci zatrzymali 20 – letniego mieszkańca gminy Augustów, który ukradł ponad 500 litrów oleju napędowego z zaparkowanych ciężarówek. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

W minioną sobotę około 5.00 augustowscy policjanci patrolujący ulice miasta zauważyli volkswagena, wyjeżdżającego z terenu hurtowni i sklepów mieszczących się przy ulicy Mazurskiej. Mundurowi podejrzewali, że kierujący autem mężczyzna może mieć związek z kradzieżami paliwa, do których dochodziło wcześniej w tym rejonie. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za volkswagenem. Na widok radiowozu i wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, kierowca gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać w kierunku dzielnicy Borki. Po krótkim pościgu mężczyzna wpadł w ręce augustowskich mundurowych. Jak się okazało 20-letni kierujący przewoził w aucie sześć kanistrów, z których trzy były napełnione paliwem. Ponadto w samochodzie znajdowały się gumowe węże, którymi kierujący najprawdopodobniej ściągał paliwo. W krótkiej rozmowie mężczyzna przyznał się, że dzisiejszej nocy spuścił olej napędowy z jednej ciężarówki. Mieszkaniec gminy Augustów został zatrzymany. W toku dalszego postępowania funkcjonariusze ustalili, że w ostatnim czasie mężczyzna sześć razy ukradło paliwo z zaparkowanych samochodów ciężarowych. 20-latek przyznał się do wszystkich kradzieży. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl