Działania EDWARD w powiecie augustowskim - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania EDWARD w powiecie augustowskim

Data publikacji 26.09.2019

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie prowadzą dziś akcję kontrolno – edukacyjną w ramach obchodów Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach pod nazwą „EDWARD”. Ideą tego projektu jest „wizja zero” czyli zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych. Celem działań mundurowych jest m.in. podniesienie świadomości społecznej, co do dbania o bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z augustowskiej „drogówki” dołączyli do projektu pn. #ProjectEDWARD - Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Mundurowi prowadzą dziś szeroko zakrojone działania profilaktyczne związane z promowaniem pozytywnych postaw wśród kierowców i pieszych, a kontrole na terenie całego powiatu, mają na celu eliminowanie takich zachowań na drogach, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Celem projektu EDWARD jest podniesienie świadomości społeczeństwa dotyczącej problemu jakim jest duża liczba osób zabitych na drogach całej Europy. Największy wpływ na bezpieczeństwo mają kierowcy, którzy w mniej lub bardziej świadomy sposób, dopuszczają się zachowań zagrażających życiu innych uczestników ruchu drogowego. Główne przyczyny wypadków drogowych pozostają od lat niezmienne, to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe zachowania wobec pieszych. #ProjectEDWARD promuje „wizję zero” przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli ZERO śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w Europie w dniu 26 września.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od zachowania każdego uczestnika ruchu, dlatego przestrzegajmy obowiązujących przepisów i na drodze kierujmy się rozsądkiem. Nie tylko tego jednego dnia!

  • Policjant stoi przy radiowozie.
  • Policjant kontroluje prędkość pojazdów.
  • Zdjęcie radiowozu.