"Trzeźwy czwartek" w Augustowie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Trzeźwy czwartek" w Augustowie

Data publikacji 10.10.2019

Augustowscy policjanci, dzisiaj przeprowadzili na terenie miasta i powiatu działania pod nazwą „Trzeźwy czwartek”. Okazało się, że aż dwóch kierujących zdecydowało się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Dziś rano na terenie powiatu augustowskiego, mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy czwartek”. Wszystko po to, aby dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Przez ponad cztery godziny funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość 250 kierowców.

Po godzinie 5:00, na Alei Kardynała Wyszyńskiego, augustowscy policjanci zatrzymali do kontroli hyundaia. Po sprawdzeniu trzeźwości 58-letniego kierowcy, okazało się, że miał on blisko promil alkoholu w organizmie. Niechlubnym rekordzistą okazał się 47-letni mężczyzna, który jechał rowerem w jednej z miejscowości w gminie Płaska. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie dwa promile alkoholu. Teraz osoby za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Ponowne działania zaplanowane zostały na godziny popołudniowe. Akcja ma na celu eliminowanie z dróg kierowców, którzy będąc pod wpływem alkoholu, zagrażają innym uczestnikom ruchu drogowego.

  • Policjant zatrzymuje pojazd do kontroli drogowej.
  • Funkcjonariusz sprawdza stan trzeźwości kierowcy.
  • Policjant wydaje sygnał do zatrzymania.
  • Policjant podczas prowadzonej kontroli drogowej sprawdza stan trzeźwości kierowcy.
  • Policjant podczas działań "Trzeźwy czwartek".
  • Mundurowy sprawdza stan trzeźwości.