Działania Truck-Bus w powiecie augustowskim - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania Truck-Bus w powiecie augustowskim

Data publikacji 18.10.2019

Policjanci z augustowskiej "drogówki" prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „TRUCK & BUS”. Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny pojazdów ciężarowych, przewożony ładunek i dokumenty związane z transportem osób i rzeczy, a także zwracli uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Wczoraj, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie po raz kolejny prowadzili działania pod nazwą "TRUCK & BUS". Funkcjonariusze poddawali kontroli ciężarówki przemierzające drogi powiatu augustowskiego. W trakcie działań mundurowi sprawdzali stan techniczny pojazdów, przewożony ładunek, trzeźwość kierowców, a także wymagane w transporcie drogowym dokumenty uprawniające do prowadzenia określonych rodzajów pojazdów oraz przewożenia ładunków.

W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali ponad 38 samochodów, z czego 24, to samochody ciężarowe. 25 kontrole drogowe zakończyły się nałożeniem mandatów karnych i głównie dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierowców ciężarówek. Mając na względzie bezpieczeństwo w ruchu drogowym działania będą cyklicznie powtarzane.

Pamiętajmy!

Partnerstwo na drodze, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, prowadzi do zwiększenia także naszego bezpieczeństwa.

  • Policjant sprawdza wymagane uprawnienia do kierowania pojazdem.
  • Radiowóz z włączonymi światłami błyskowymi.
  • Policjanci patrolują drogę krajową.
  • Osoba wsiada do policyjnego radiowozu, aby obejrzeć nagranie.
  • Policjant sprawdza stan trzeźwości kierowcy.
  • Policjant prowadzi kontrolę drogową.