„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” w Augustowie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” w Augustowie

Data publikacji 15.11.2019

Augustowscy policjanci brali udział w działaniach „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Przedsięwzięcie było ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są piesi i rowerzyści.

Policjanci z augustowskiej "drogówki", wczoraj, brali udział w działaniach „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Przedsięwzięcie było skierowane do pieszych oraz rowerzystów, którzy spośród wszystkich użytkowników dróg są najbardziej narażeni na uszczerbek na zdrowiu, czy nawet utratę życia podczas wypadku drogowego. W trakcie wczorajszych działań, mundurowi sprawdzali, jak kierujący samochodami zachowują się w rejonach przejść dla pieszych oraz czy piesi i rowerzyści prawidłowo poruszają się po drodze i właściwie przekraczają jezdnię.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów, bo kiedy zaczyna brakować nam wyobraźni i zdrowego rozsądku dochodzi do przykrych, a niejednokrotnie tragicznych w skutkach zdarzeń, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale też i bezcenne życie.

  • Policjant przypina odblask na koszyk w rowerze.
  • Policjanci podczas interwencji przy przejściu na pieszych.
  • Policjant rozmawia z kobietą o zasadach przechodzenia przez jezdnię.
  • Mundurowy wręcza kobiecie odblask.
  • Funkcjonariusz wręcza rowerzyście odblask.
  • Policjant przypina odblask na torebkę.