Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W gorączce świątecznych przygotowań nie zapominajmy o rozwadze i zdrowym rozsądku

Data publikacji 18.12.2019

Rozpoczyna się okres przedświątecznej gorączki zakupów w galeriach handlowych, sklepach i na jarmarkach świątecznych. Zaaferowani przygotowaniami do świąt, często zapominamy o bezpieczeństwie.

Przewodnik psa służbowego, z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, wczoraj, w rejonie punktu handlowego, przypominał mieszkańcom o tym, jak bezpiecznie spędzić święta. Ponadto mundurowy udzielał praktycznych rad, które mogą sprawić, że nie padniemy ofiarą złodziei i bezpiecznie dotrzemy do swoich rodzin. W okresie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, widoczność pieszych na drodze nabiera szczegónego znaczenia, kiedy mieszkańcy wychodzą na rodzinne spacery, na drogach natomiast jest zwiększony ruch pojazdów. Mudnurowy apelował zatem do mieszkańców o założenie na ubrania elementów odblaskowych, które wręczał podczas rozmowy.

W okresie świątecznym na ulicach Augustowa pojawi się więcej policjantów. W szczególności będą oni kontrolować dworce, przystanki, a także okolice centrów handlowych. Oprócz tych umundurowanych nad naszym bezpieczeństwem czuwać będą również nieumundurowani funkcjonariusze.

  • Odblaski i ulotki informacyjne.
  • Policjant rozmawia z rodziną o bezpiecznych zakupach.
  • Przewodnik psa rozmawia z osobą sprzedającą choinki.
  • Mundurowy rozmawia z kobietą o zasadach bezpieczeństwa.
  • Policjant wręcza dziecku odblask.
  • Mundurowy przekazuje ulotki.