Zatrzymani sprawcy rozboju - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy rozboju

Data publikacji 12.05.2010


Augustowscy policjanci zatrzymali dwóch młodzieńców, którzy kopali kobietę i zabrali jej torebkę. Teraz sprawcy za swoją postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj po godzinie 22.00 w Augustowie na ulicy Mickiewicza trzech mężczyzn usłyszało wołanie o pomoc. Po chwili ci augustowianie zauważyli jak dwóch napastników przewróciło na ziemię kobietę, kopali ją po ciele i zaczęli uciekać ze skradzioną torebką. Świadkowie ruszyli nieznajomej kobiecie z pomocą i kilkanaście metrów dalej zatrzymali jednego ze sprawców. Następnie zwrócili poszkodowanej torebkę oraz powiadomili o zajściu policję. W czasie oczekiwania na patrol napastnik rozboju wyrwał się i zaczął uciekać. W tym czasie jadąca na miejsce zdarzenia załoga policyjnego radiowozu dostrzegła uciekającego młodzieńca i po chwili zatrzymała 17–latka, który próbował się ukryć pod zaparkowanym samochodem. Młody mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze ustalili, jego wspólnika i dzisiaj rano zatrzymali 16-latka, który dołączył do swego kolegi. Teraz obaj za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

 * wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl